112 ACİL İSTASYONLARI SAYESİNDE VAKALARA ANINDA ULAŞIM

İl genelinde yeni açılan ve açılacak olan 112 Acil İstasyonları sayesinde vakalara ulaşım süresinin 10 dakika ve altına indirilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, ilin değişik merkezlerine kurulan 112 acil istasyonlarının yanı sıra İl Merkezine bağlı Hani ilçesinde kurulacak 112 Acil istasyonu ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini bildirdi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, il genelinde ve ilçelerde kurulan bu istasyonlar sayesinde vakalara ulaşım süresinin 10 dakika ve altına çekilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.
112 acil İstasyon açılması ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Hani ilçesine gelen Diyarbakır il Sağlık müdürü Dr. Mehmet Sait Avar ve beraberindeki heyet Hani ilçe kaymakamı Hidayet Sarı'yı makamında ziyaret etti.
Yapılan ziyaret sonrası İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar, Hani ilçe kaymakamı Hidayet Sarı ile birlikte 112 acil İstasyonunun hizmet vereceği binada incelemelerde bulundu.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar; Hani ilçesinde önümüzdeki günlerde açılacak olan 112 acil istasyonu ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini 112 Acil istasyonunun önümüzdeki birkaç gün içerisinde hizmete gireceğini söyledi. Avar ilçe de 112 acil istasyonunun açılması için de yoğun bir çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.
Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Mehmet Sait Avar, 112 Acil Servisinin ilçede faaliyet gösteren Sgk binasının yeni binasına taşınmasıyla boşalan yere ilçe Müftülüğünün taşınacağını, müftülükten boşalan yerin ise 112 acil servise tahsis edildiğini bu konu ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlçe de 112 acil istasyonunun açılması yönünde gerekli yer tahsisi, yardım ve desteklerini esirgemeyen ilçe kaymakamı Hidayet Sarı'ya da teşekkür etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar,112 acil istasyonunun açılmasıyla istasyonda hazır bekletilmek üzere tam donanımlı 1 adet 2014 model 4x4 21 AAB 041 Plakalı ambulansın 'da ilçeye tahsis edildiğini, ilk istasyonda ilk etapta 3 ile 10 kişi arasında personelin de görev yapacağını söyledi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar İlçe Devlet Hastanesine yaptığı ziyaret ve incelemesinin ardından ilçeden ayrıldı.[gakeri:29]