24 Kasım Öğretmenler Günün Kapsamında ilk olarak Hani kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi. Ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü Hani Kaymakamlığı Kadın Destek Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen kutlama programı ile devam etti. Programa Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Eşi Ayşe Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Komando Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Jandarma Komutan v. Yüzbaşı Emrah Ergin, Emniyet Amiri Engin Eryılmaz, İlçe Hakimi, Özkan Kaya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Yüksel Aktay, İlçe Milli Eğitim Müdür v. Ganim Ölmez, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahsum Burucu, Muhammet Kaplan, Okul Müdürleri ile çok sayıda öğretmen katıldı. Kutlama Programının açılış konuşmasını ise Hani İlçe Milli Eğitim Müdür v. Ganim Ölmez yaptı. Ölmez, toplum hayatındaki önemli değişikliklerde rol oynayan öğretmenin bir Eğitim kahramanı olduğunu; "Öğretmenlik milleti bütünüyle kucaklayan bir meslektir" dedi.Ölmez,24 Kasım Öğretmenler Günün de tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı. Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı ise, günün önemini vurgulayarak yaptığı kısa konuşmada aslında Öğretmenler Gününün 365 gün olduğunu söyledi. Öğretmenin toplumdaki yerinin büyük olduğunu, öğretmenin anne ve babadan sonra gelen kişi olduğunu anımsatan Kaymakam Sarı, bu anlamda öğrencilere öğretmenlerine karşı saygıyı eksik etmemelerini söyledi. Kaymakam Sarı, bu anlayışla başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenleri rahmet ve şükranla andığını, görevi başında olan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını belirtti.

Ardından İlçe Merkezi ve Köylerde görev yapan okul öğretmeleri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırladıkları şiirlerin okunmasından sonra Etkinlik İlçe Merkezi ve köylerde görev yapan okul idarecileri ve öğretmenlere 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yaptıkları çalışmalardan dolayı başarı belgesi İlçe kaymakamı Hidayet Sarı tarafından yapılan bir törenle verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programı Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin etme töreni ardından Kaymakamlık tarafından öğretmenlere ve katılımcılara verilen davet yemeği ile sona erdi.


Öte yandan Hani ilçe kaymakamı Hidayet Sarı'nın daveti üzerine Hani ilçesine gelen Komşu ilçe Lice İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu öğretmenler günü nedeniyle verilen yemeğe katıldı. Yemek sonrası konuk ilçe kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Hani İlçe kaymakamı Hidayet Sarı ile beraber kaymakamlık makamına geçtiler. Kaymakamlık makamında İlçe hakkında meslektaşına bilgi veren Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 'Bizler devletin birer bireyleri olarak ilçelerimizin gelişimi için fikir alışverişinde bulunuruz. Bu doğrultuda meslektaşımla bir araya geliyoruz. Lice İlçe Kaymakamı Sayın Tunahan Efendioğlu'nun ilçemize yaptığı ziyareti bizleri memnun etmiştir, kendilerine Teşekkür ediyorum.' Dedi.