Hani'de, Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılan 1950 kursiyerin 21 dalda yaptığı el işlerinin sergilendiği yılsonu sergisi törenle açıldı. Sergiye Kaymakam Hidayet Sarı, Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tarihi Hatuniye Medresesinde düzenlenen sergide 1950 kursiyerin, 9 ay boyunca ipek halı dokuma, kurdele nakşı, makine nakşı, trikotaj, ebru resim, giyim, seramik çiçek, ahşap boyama, Türk oyaları, tel kırma, tel sarma, kumaş çiçek, giyim, okuma yazmadan oluşan çeşitli branşlarda kursiyerlere eğitim verildi.
Hani Kaymakamı Hidayet Sarı:' Halk Eğitim Merkezinde faaliyetlerini yürüten kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları ürünlerin yer aldığı sergide el emeği göz nuru ürünler adeta göz kamaştırdı. Birçok dalda el emeği göz nuru ürünün yer aldığı sergi saat 11.00'de düzenlenen tören ile vatandaşların beğenisine açıldı. Halk Eğitim Merkezlerimiz örgün eğitimin dışında kalmış bireyler için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Hani Halk Eğitim Merkezimiz Hani'mizin gülen yüzü, herkese açık huzurlu yuvası, işleyen ve pas tutmayan umududur. Burada kurslara devam eden vatandaşlarımız, çok güzel bir şekilde hem kendi aralarında sosyalleşmekte, hem de atalarımızın altın bilezik olarak nitelendirdiği sanatı öğrenmektedirler. Bu kursların açılmasında ve bu kursların faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.