Hani İlçe Kaymakamlığı, çeşitli üniversitelerde okuyan 130 öğrenciye her dönemde olduğu gibi bu dönemde de nakdi yardımda bulunarak öğrencilerin yüzlerini güldürdü.

Her yıl Kaymakamlık tarafından çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere destek sunmak amacıyla yılda bir kereye mahsus burs yardımında bulunularak eğitim ve öğrenim koşullarının daha da iyileştirilmesine yardımcı oluyor. Hani'de Kaymakamlık, bu dönemde ilçe genelinde üniversitelerde okuyan 130 öğrenciye kişi başına 4 yıllık olarak okuyan 110 öğrenciye 200, İki yıllık olarak okuyan 20 öğrenciye de 150 TL olmak üzere toplamda 130 öğrenciye 20.000 TL nakdi para yardımında bulundu.İlçede okuyan öğrencilere her yıl bir kereye mahsus her dönem burs yardımında bulunduklarını belirten Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na nakdi yardım için başvuran 130 öğrenciye nakdi yarım yaptıklarını yapılan yardımların öncelikli olarak muhtaç ailelere ve çocuklarına yapıldığını söyledi.
Eğitim konusunda, okuyan öğrencilere her zaman ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını, eğitim alanında okuyan gençlere her zaman sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Sarı; "Eğitim ve öğretime her şeyden önce ses olmalıyız. Nesillerin sağlıklı gelişmesi ve kendi toplumlarına ve ailelerine de katkı yapmaları öncelikle okumayla gelişip. okuyan öğrenci kardeşlerimize, ufak da olsa bir katkı sunmak bizleri kaymakamlık olarak elbette sevindirmektedir." diye konuştu.

Yardımları imkânları ölçüsünde yapabildiklerini kaydeden Kaymakam Sarı, "Bu seneye mahsus bir kereliğine bize başvuran yüz otuz öğrencimize vakıf aracılığı ile nakdi yardım yaptık. Yardımlarımız sadece öğrencilerle de sınırlı değildi. Birçok öğrencinin öncelikle yardıma muhtaç ailelerine de nakdi yardımlarımız oldu. Öğrenci kardeşlerimizi az da olsa sevindirmişsek, bu bizi de mutlu eder. "şeklinde konuştu.