Hani ilçe Kaymakamı Hidayet Sarı İncelemelerde bulunmak üzere gittiği Hani (ÇPL)'de Eğitim gören 300 Öğrenciye Tablet Bilgisayar dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde başlatılan "Eğitimde Fatih Projesi" kapsamında Hani ilçesi ÇPL' de okuyan 300 öğrenciye ,idarecilere ve öğretmenlere tablet dağıtıldı.

Hani ÇPL 'de yapılan Tablet bilgisayarı dağıtımı törenine Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı beraberinde ilçe Milli Eğitim Müdürü Tezer Güner,İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Ergül , Okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Okul Müdürü Ganim Ölmez'den okul çalışmaları ve öğrencilerin okulda gördükleri Eğitim ve Öğretimleri hakkında bilgi alan Kaymakam Sarı, okulda bir dizi incelemelerde bulundu.Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı ve beraberindekiler daha sonra sınıflara geçerek Akıllı tahta başında ders gören öğrencilerle karşılaştılar.Öğrenciler ile bir süre sohbet eden kaymakam Hidayet Sarı,öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yaptı.Sarı, konuşmasın da 'Sizleri okulunuzda ziyaret etmek beni oldukça mutlu ediyor, bana okul yıllarımdaki öğrencilik günlerimi hatırlatıyor. Bugün buraya hükümetimizin gençlerimizin yetişmesine yönelik hazırlamış olduğu önemli bir projenin ayağını teşkil eden fatih projesi kapsamında siz öğrencilerimize Tablet Bilgisayar dağıtımını yapmak için geldik. Projenin amacı okullarımızda okuyan gençlerimizin eğitim alanında bilgisayar teknolojisi ile tanışıp,ders çalışmalarında Çağın gereği olan, öğrenmeyi kolay yoldan daha çabuk bir şekilde sağlayan tablet ve akıllı tahtalarımızla eğitim ve öğretime yeni bir ivme kazandırmaktır. Kaymakam Sarı,bu proje de sizlerin dışarılar da değil de kendinize ait bir bilgisayarda,bilgisayar ortamında sizlere dağıtacağımız bu tablet bilgisayarlarla göreceğiniz dersler de daha rahat ve sağlıklı bir şekilde çalışmalarınıza büyük imkanlar sağlayacaktır.Şimdiye kadar akılı tahtalarla derslerinizi yapıyordunuz inşallah bundan sonra tablet bilgisayarlarınızı da kullanmak sureti ile eğitim düzeyinizin daha üst seviyelere çıkacağına inanıyorum. Daha önce tablet bilgisayarları öğretmenlerinize vermiştik, bugünde siz sevgili öğrencilerimize veriyoruz' diyerek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.