Hani Kaymakamı Tahir İğde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu öğretmenler günü programına katıldı. Program öğretmenler tarafından söylenen türküler, öğrencilerin hazırladıkları koro ve halk oyunlarının katılımıyla devam etti. Söylenen türkülere ve oynanan halaylara öğretmenlerde eşlik etti. Ardından gelen misafirlere çiğ köfte ikramında bulunuldu.
Kapalı spor salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı ile ilgiliaçıklama yapan Sayın İğde: 'Öğretmenliğin dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olduğunu belirtmek istiyorum. Öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğunu hiç kuşkusuz kabul etmeliyiz. Bir milletin bilimsel, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve kalkınmış olması, öğretmenlerin çabasına bağlıdır. Geleceğin teminatı çocuklarımızın yaşamlarının en önemli kısmı eğitim ve öğretim hayatlarıdır. Genç beyinlere sevgiyi dağıtan, doğruya yönelten, iyi olması için çaba gösteren öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde baş tacıdır. Bu vesileyle bütün öğretmen arkadaşlarımızın 24 Kasım öğretmenler gününü tebrik ederim.' dedi.
Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu ise; ''Eğitim sürecinde en önemli rol öğretmene aittir. Öğretmenin birey üzerindeki katkısı anne, baba ve çevre etkisinden kat kat üstündür. Toplumu cehalet karanlıklarından çıkarıp bilginin aydınlık iklimine taşımak, iyi yetişmiş ve mesleğini seven öğretmenlerle mümkün olacaktır. Bizi kırmayıp bu gecede ortak bir atmosferde buluştukları için hepsine teşekkür eder, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ederim. '' dedi.