Hani İlçesi Aile Destek Merkezinde düzenlenen etkinlikle , "Hayatın Ritmini Yakala" dı. Topçular Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşe Oral ve Balıkesir'den misafir gelen abisi Müzik Öğretmeni Nuri Dağdelen "Müzik Semineri" vererek büyük yankı uyandırdı.
Etkinlik; Kaymakam Tahir İĞDE, İlçe Savcısı Fatih Ergül, Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Lokman Koç, öğretmenler ve çok sayıda öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Seminer sunumunu yapan müzik öğretmenleri yan flüt - gitar dinletisi, müziğin insanlar üzerindeki etkisi, sosyal faaliyetlerin önemi, dünyaca ünlü "Hayatın Ritmini Yakala" grubu ve müzik sayesinde kurtarılmış hayatlar gibi konulardan bahsedip ilçemizde de bu tür faaliyetlerin başlaması için önemli bir adım atıp, büyük ilgi gördüler. Kaymakam Tahir İğde :'Böyle sosyal faaliyetlerin son derece önemli olduğunu, öğrencileri eğiten, sosyalleştiren faaliyetlere her zaman desteklerinin tam olacaklarını söylediler. Bu tür faaliyetler sayesinde öğrencilerimize fırsat ve imkan eşitliği sunup, ders ve ders dışı başarılı olabilecekleri yetenekleri keşfetmeleri sağlanacaktır. Öğretmenlerimizi tebrik edip, emeği geçen herkese teşekkür ederim.' dedi.
Daha sonra Kaymakam İğde, SYDV(Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma) müdürüyle Aile Destek Merkezini gezerek eksiklik ve ihtiyaç durumuyla ilgili bilgiler aldı. Aile Destek Merkezimizin İlçemizin seminer, toplantı, tören, panel vb ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir duruma kavuşması için gerekli her türlü desteğin sağlanacağını belirtti.