Eskişehir Mihalgazi İlçe Kaymakamı iken, 2015 yılı Kaymakam ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Diyarbakır Hani İlçe Kaymakamlığı'na atanan Sayın Tahir İĞDE görevine başladı.

Hani İlçesine atanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Sayın İĞDE :' Bütün halkımızla ilçemizin çıkarlarına birlikte hizmet edeceğiz. Vatandaşımızın yandaşı ve dert ortağı olacağız. İlçe halkımızla birlikte belirlediğimiz sorunları ivedilikle çözüme kavuşturmanın çabası içinde olacağız. Hani'de var olduğunu bildiğim birlik, beraberlik ve dayanışma kültürüne katkı sunarak, halkın yaşam kalitesinin artırılması, kurumlar ve ilçenin dinamikleri arasındaki uyumun en iyi düzeyde sağlanması için gayret edeceğiz. Yeri gelecek köyünüze, hanenize konuk olacağız. Yeri gelecek siz bizim konuğumuz olacaksınız. Bir bardak soğuk ayranımız, çayımız ile hasbıhal edeceğiz. İç içe, diyalog halinde, birbirimizi anlayarak, özverili, sabırlı ve hoşgörülü olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Hani halkına gönül dolusu sevgilerimi sunarken, Hani'de başladığım bu onurlu görevin hem şahsıma, hem de Hani'ye hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

Tahir İĞDE
Kimdir:

Tahir İĞDE 1982 yılında Bursa'da doğdu. İlköğretimini ve Liseyi Bursa'da bitirdi. İzmir Ege Üniversitesi İktisat Bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2009 yılında Bakanlıkça açılan Kaymakamlık sınavında başarılı olup Yozgat İlinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
Bursa İznik'te, Kaymakam Refakati Stajı, Ankara - Nallıhan, Beypazarı, Elmadağ ilçelerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajı yaptı. Yozgat - Aydıncık, Çandar, Boğazlıyan ve Trabzon - Dernekpazarı ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Bir yıl süre ile Amerika'da bulunan Virginia Tech Üniversitesi bünyesinde dil kursu, American Goverment derslerini aldı.