Hani Kaymakamlığı Çardaklı mahallesindeki Gaybiyan ilkokulundaki öğrencilere kırtasiye ve sırt çantası yardımında bulundu. Hani Kaymakamı Tahir İğde, İlçe Jandarma Komutanı Ersel Ezen ve öğrencilere kırtasiyelik malzeme hususunda destek veren İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız ile Çardaklı mahallesi Gaybiyan İlkoklunu ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu ve polis memurlarının da eşlik ettiği ziyarette Kaymakam İğde öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketlerini dağıttı. Kaymakam İğde öğrencilerle sınıfta sohbet edip, ziyarette bulunan misafirlerle birlikte öğrencilere hediyelerini verdi, çantalarını takmaları konusunda öğrencilere yardımcı oldu.
Çocuklara dağıtılan hediyelerden dolayı okul müdürü Semih Çiçek Kaymakam İğde ve gelen misafirlere teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.
Kaymakam İğde: " Amacımız İlçe merkezindeki okullarımız ile ilçeye uzak mahallelerdeki okulları bir tutup, eğitimde fırsat ve imkan eşitliğini sağlamaktır. Kırsal mahallelerde bulunan okullarımızda okuyan öğrencilerimizin koşullarını biraz daha iyileştirerek onların eğitim seviyesini yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. " dedi.