İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri, Diyarbakır'ın Hani ilçesi Hani Çok Programlı Lisesinde kütüphane oluşturdu ve kitap bağışında bulundu.İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri 'Kitap okuma' sloganı ile sosyal sorumlulukprojesi kapsamında öğrencilere kütüphane kazandırmak amacıyla kitap toplama kampanyası başlattı. Çok Programlı hani lisesinde kütüphane oluşturup, çok sayıda kitap hediye ettiler. Açılış kurdelesini Hani Kaymakamı Hidayet SARI , Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer GÜNER, Çok Programlı Hani Lisesi Müdür yardımcıları Edip YILDIRIM, Rıza KOYUNCU ve İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri beraber kesti.Kaymakam SARI kütüphaneyekatkıda bulunanlara teşekkür etti. İstanbul'dan Diyarbakır'ın Hani ilçesine gelip hem bizi mutlu etmeleri hemde öğrencilerimizin okuma alışkanlığının kazanılması ve geliştirmesinde, kitabın ne kadar önemli bir şey olduğunun bilinciyle beraber, geleceğin değerli mühendislerine teşekkür ediyorum. Kütüphanemizin de tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum şeklinde konuştu.
Düş Kütüphaneleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi - Üretim Araştırmaları Kulübü öğrencileri tarafından başlatılan ve sosyal sorumluluk değil toplumsal ZORUNLULUK sloganıyla sürdürülen bir kütüphane projesi.Üretim Araştırmaları Kulübü 'Düş Kütüphaneleri' projesi ile, ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde bulunan okullara yeni kütüphaneler kurmayı hedefliyor.Bu projenin en önemli özelliği ise sadece kitap yardımı ile sınırlı olmaması, bir kütüphane için gerekli raflardan, bilgisayara, halısından boyasına kadar bir kütüphane için gerekli tüm ihtiyaçlar karşılanıyor.
Düş Kütüphaneleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi - Üretim Araştırmaları Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Baran Yavuz üyeler Damla Kara,Kübra Dilara Günay, SalihZeki Aydın,Abdülhamit Ademhan,Kenan Avşar,Muhammed Batmaz,Emine Anarat,Asena Sena Degirmenci,Merve Özabuş,Muammer Kurban,Esra Arslan,Nurbahar Gül Deryeler,Eda Gözalı,Mizgin Demir,Mertcan Aycan,Hazal Sevencan,Buse Höyükpınar,Doğan Yıldızın katkılarıyla oluşturuldu.

Program dağıtılan ikramlarla son buldu.