Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde Hani'de törenlerle anıldı. Törene Kaymakam Sayın Tahir İğde, Garnizon Komutanı Jandarma Komando Binbaşı Mustafa Çetinkaya, İlçe Cumhuriyet Savcısı Fatih Ergül, İlçe Jandarma Komutanı Ersel Ezen, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, şehit yakınları, korucular, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen tören Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Tören şehitlik mezarlığını ziyaretle devam etti.1992 yılında meydana gelen olaylarda hayatını kaybedenler mezarları başında anıldı. Mezarlıklara karanfiller bırakılarak dualar edildi.
Ardından tören kadın destek merkezinde devam etti. Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından lise öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi sunuldu. Anma töreni öğrencilerin şiir okumaları ve slayt sunumu ile sona erdi.
Kaymakam İğde:' Atatürk'ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.'dedi.