Hani' de '' Gaziler Haftası '' sebebiyle Atatürk anıtına çelenk sunum töreni düzenlendi. Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törene; İlçe Kaymakamı Sayın Tahir İğde, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ersel Ezen, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler, köy korucuları ve halk katıldı. Tören İlçe Kaymakamı Sayın Tahir İğde, Garnizon KomutaniBinbaşı Mustafa Çetinkaya' nın ve Gazi yakını Mehmet Kayanın Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumu töreni ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Gaziler adına konuşmayı Şehit yakını Sedat Macar yaptı. Konuşmasında: '19 Eylül'ün yurdumuzun her yerinde 'Gaziler Günü' olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermektedir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve bu yolda yaralanan, vücutlarını siper ederek kahramanlık gösteren saygıdeğer gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum" dedi.
Kaymakam Tahir İğde ise konuşmasında: '' Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için Vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan Gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilerek bu günlere kadar ulaşılmıştır. Bundan sonra da, kahraman Gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız. Bize miras bıraktıkları Cumhuriyetimizi birlik ve bütünlük içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, devletimizin yanlarında olduğunu ifade ederek, bu vesileyle aziz şehitlerimize rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyorum'' dedi.