Hani ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapıldı.
Hükümet Konağı önünde düzenlenen program çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı 'nın okunması ile başladı. Buradaki törenin ardından kutlamalar kapalı spor salonunda devam etti. Törene Kaymakam Hidayet Sarı, İlçe Cumhuriyet savcısı İsmail Sarı, Jandarma Tabur Komutan vekili Burak Demirtaş, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, İlçe Emniyet AmiriUfuktan Yıldız,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda halk katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu yaptıktan sonra öğrenciler tarafından 23 Nisan ile ilgili şiirler okundu. Hürriyet İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ' Bölgelerimiz ve Türkiye' konulu gösteri izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. Bu gösteriyle çocuklar birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını yeniden yeşertmeye çalıştı.
Kaymakam Hidayet Sarı:' Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine armağan edilmiş değeri büyük bir mirastır. Bu bayram vesilesiyle dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenerek tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşayabilecekleri bir dünyanın temelleri atılmış olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluşunun 95. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk`ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum' diye ifade etti.
Anasınıfının ront gösterisi ve Folklor grubu tarafından sunulan yöresel oyunlardan sonra, Kaymakam Hidayet Sarı turnuvalarda dereceye giren öğrencilere kupalarını verip, tebrik etti. Kapalı spor salonunda düzenlenen etkinliğe öğrenciler ve öğrenci aileleri yoğun ilgi gösterdi.