Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü, bütün yurtta olduğu gibi, Hani'de de, sevinç ve coşku içerisinde kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına Hani Kaymakamı Tahir İğde, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutanı Ersel Ezen, Cumhuriyet savcısı Fatih Ergül, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda halk katıldı.
Hani'de hükümet Konağı önünde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlaması bir gün önce çelenk sunumu, saygı duruşu, istiklal marşı 'nın okunmasıyla başladı. Sonraki gün Kadın Destek Merkezinde bayramlaşma kutlaması gerçekleştirildi. Kadın Destek Merkezindeki tören folklor gurubunun gösterisiyle başlayıp, İstiklal marşının okunmasıyla devam etti. Farklı kademelerdeki öğrencilerin şiirler okuması, orotoryo ve halk oyunu gösterisi Cumhuriyet Bayramı kutlamasına gelen vatandaşların bayram sevincini kat kat arttırdı.
Kaymakam İğde :' Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü aydınlık bir geleceğe ilham verecek şekilde kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Her Yıl 29 Ekim'de kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem taşımaktadır. Cumhuriyet, bizlerin en büyük sevdası, ülke topraklarımız içerisinde yaşayan herkesin gelecekteki en büyük güvencesidir. Atalarımızın bu değerli mirasına sahip çıkmak ve korumak hepimizin en büyük görevidir. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.' dedi.
Programın sonunda Kaymakam Tahir İğde, Cumhuriyet Savcısı Fatih Ergül, daire amirleri, vatandaşlar; folklor ekibi ile dostluğun, barışın, huzurun pekişmesi için
kardeşlik ve birliktelik halayı çektiler.