Hani ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hani Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından program düzenlendi. Hani Spor Salonu'nda düzenlenen programa, Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, İlçe Cumhuriyet Savcısı İsmail Sarı, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan, daire amirleri, müftülük personelleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Hani İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş: "Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisi, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız.
Allah'ın (c.c) kendisine Kur'an-ı vererek ikramda bulunduğu, üstün ve yakın kıldığı, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) mesajında, merhamet, şefkat, sevgi, hoşgörü, hak, hukuk, adalet, fikir ve vicdan özgürlüğü vardır. O'nun Dünyaya gelişinin kutlandığı bu haftada, her zaman olduğumuz gibi O'nu anma, onu anlama ve onun temsil ettiği aşkın değerler bütününü tanıma çabasında olacağız. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in kutlu doğumlarının İlçemize, halkımıza ve tüm İslam alemine iyilikler ve güzellikler getirmesini temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan ise sadece bir haftada peygamberimizi anlamaya çalışmayalım. Bütün haftaları Kutlu Doğum Haftası olarak görmek gerekiyor. Peygamberimizin mesajları iyi anlaşıldığında inanıyorum ki dünya da çok şey değişecek. Zulümler, gözyaşları bitecek bütün dünyaya bahar gelecek. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen, katkıda bulunan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Kutlu doğum haftamız mübarek olsun dedi.
Programda Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kuran-ı Kerim okundu, İlahi sanatçısı Yusuf Didar tarafından İlahiler söylendi, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Sarı tarafından çeyrek altın hediye edildi. Finale kalan tüm öğrenciler de Çanakkale Gezisi ile ödüllendirildi. Program sonrası Şark Yemek fabrikası tarafından Kutlu Doğuma katılan misafirlere yemek ikram edildi.