HANİ'DE KUTLU DOĞUM PROGRAMI YAPILDI
İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen kapalı spor salonunda düzenlenen 'Hz. Peygamber (sav) Tevhid ve Vahdet' temalı Kutlu doğum programına Kaymakam Tahir İğde, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, Silvan İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe müftülerinin konuşmaları,Rıfat Ablay hocanın İlahi dinletisiyle devam eden program; misafirlere gül, kitap, hadis ve ayet kartelası dağıtılarak sonlandırıldı.
İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş: "Kutlu Doğum Haftası'nı kutlamamızın sebebi o yüce Resulü daha iyi tanımak, anlamak ve onu hayatımızın her anında kendimize rehber edinmektir. Muhakkaktır ki insanoğlu onu tanımadıkça, sevmedikçe, onun yolunda gitmedikçe hiçbir zaman kurtuluşa ermesi mümkün değildir. Hayatımızın her anında, yememizde, içmemiz de ve oturmamızda o yüce Resulü kendimize örnek edinerek ancak dünya ve ahiret mutluluğuna erebiliriz.
Bu yılki Hz. Peygamber (sav) Tevhid ve Vahdet' temalı programımız eşi ve benzeri olmayan Allah'ın bir ve tek yaratıcı olduğuna iman etmemizi anlatan Tevhid, dinimiz İslam'ın en temel ilkesi Kur'an ve sünnetin ruhu bütün peygamberlerin gönderiliş gayesidir. Vahdet anlayışı ise toplumumuzda birliğin hâkim olmasını dayanışmayı, paylaşmayı, birlikte gayret etmeyi ifade etmektedir. Dinimiz İslam da çok önemli bir yeri olan Vahdet ve Tevhid anlayışına yakın olmanın ülkemizin bir tarafında yaşanan ve tüm Türkiye'de kendini hissettiren sıkıntılarla dolu bu zorlu süreçte bizlerin milli birlik ve beraberlik duygularımıza son derece önemli bir katkısı olacaktır.' dedi.