Hani'de, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlandı. Programa Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, Emniyet Amiri Engin Eryılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz, Jandarma Tabur Komutan vekili Burak Demirtaş, kurum amirleri, polis memurları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan tören saygıduruşu ve istiklal marşı ile devam etti. İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız:'. Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu açıdan bakınca teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Halkında, polislerimize bu zorlu görevde yardımcı olması gerektiği bilincinde olmalıyız. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakarlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 170. kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum." dedi.
Yapılan konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi tarafından oynanan halk oyunlarına Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, polis memurları, kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci eşlik etti.
Törenin ardından düzenlenen mini kokteyl ile öğrenciler ve polis memurları sıcak bir sohbet ortamı kurdular. Törende günün anlam ve önemini belirten hatıra fotoğrafları çekildi. İkindi namazına müteakip Ulu Camide İlçe Emniyet Amirliği, polis teşkilatının 170. Yıl dönümü ve aziz şehitler anısına Mevlid-i Şerif okuttu.