Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı yapıldı. Yılda 2 defa yapılan toplantıya Kaymakam Tahir İĞDE ve bütün kurum amirleri katıldı. Halk Eğitim Müdürlüğünün planlaması çerçevesinde İlçede hangi kurslara ihtiyaç olduğu, halkımızın farklı ihtiyaçları doğrultusunda hangi kurslar açılması ve önümüzdeki dönem içerisinde hangi kursların açılması konusu görüşüldü. Kaymakam İĞDE planlama hakkında diğerkurum müdürleriyle fikir alış verişinde bulundu.
Kaymakam İĞDE 'Her alanda eğitime önem ve destek verecegiz. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı kurslara daha fazla vatandaşlarımızın katılmasını bekliyoruz. Önceliğimiz eğitimdir ve gelişmişliğin göstergesi de eğitimdir. Toplumumuzun önemli bir hususiyeti, kendilerine imkân verildiğinde çok güzel eserler ortaya çıkarmalarıdır. Kursiyerler Halk Eğitim Merkezi'mizin kendilerine verdiği fırsatı ve imkânı çok iyi değerlendirip çok güzel eserler ortaya çıkarıyorlar. Tabi bu eğitimin hayatta da sürdürülebilir olması önemlidir. Yaygın eğitim dediğimiz Halk Eğitim vasıtasıyla yapılan eğitimin bizzatihi sürdürülebilir olması gerektiğini gösteriyor. Bu manada burada alınan eğitimin kalıcı olacağını ve toplumun dönüşümüne önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyorum. Bu kurslarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum , Halk eğitim kurslarımızı tertip eden ve düzenleyen Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi camiasına ve usta öğreticilerimizi tebrik ediyorum.' dedi.
Son 1 yıl içerisinde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 176 kurs açılmış ve 2535 kişiye hizmet verilmiştir. Açılan kurslar içerisinde Arıcılık, Afet Eğitimi, kuaförlük, El Sanatları, Halı Kursu, Ön Muhasebe Kursu, Kuran-ı Kerim Öğrenme Kursu, Arapça Öğrenme vb. kurslar rağbet görmüştü.