Hani ilçe Kaymakamı Hidayet SARI, beraberin de İlçe Emniyet Amiri Engin ERYILMAZ, İlçe Müftüsü Ahmet DURMUŞ Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür V. Yüksel AKTAY, İlçe Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Lokman KOÇ ile birlikte İlçe esnafını gezerek ziyaret edip, esnafların sorunlarını dinledi ve bir süre sohbet etti.

Hani ilçe kaymakamı Hidayet SARI, Merkez Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinde bulunan Beyaz eşya, ev tekstilive mobilya mağazası, ayakkabı mağazası, market, bakkal dükkânı, manav, fırın, kuyumcu, kasap, terzi, iletişim ve telefon bayisi ile minibüs yazıhaneleri ile kıraathaneleri tek tek ziyaret ederek esnaflarla görüşerek, sorunlarını dinledi.

Hani ilçe Kaymakamı Hidayet SARI, esnafları ziyaret ettiklerini hatırlatarak, kendilerinden bir taleplerinin olup olmadığını sordu. SARI, 'Sizin gözlerinizde gördüğüm ışıltı İlçe Kaymakamı olarak beni mutlu ediyor. Herhangi bir konuda bizlere iletmek istediğiniz sorun varsa ya da bizlerden bir talebiniz varsa sizleri dinlemek üzere buradayız. Taleplerinize yasalar ve imkânlar çerçevesinde çözüm üretilmesi için veya sorunlarınızın çözüme kavuşturulması takip edilecektir' dedi.

İlçe Kaymakamı Sarı, kendisi ile görüşmeyi arzu eden vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek dilek ve temennilerini dinledi.İlçe kaymakamı, vatandaşların durumlarının incelenerek, temennilerinin ve gerekli ihtiyaçlarının karşılanmasının talimatını verdi.ZİYARETLERDEN VATANDAŞ MEMNUNKaymakam Hidayet SARI'nın ziyaretlerinden vatandaşlarda oldukça memnun kaldı İlçe de ilk defa bir kaymakamın halk arasına girdiğini tüm esnafları ziyaret ettiğini belirten esnaf vatandaşlar, 'Sağ olsun kaymakamımız bizleri ziyaret ediyor. Bizlerle iç içe olması, bizlerin sorunlarımızı işyerlerimizde başa baş dinlemesi en azından bir bardak çayımızı içmesi gerçekten bizleri memnun ediyor.

Her kim olursanız olun, hangi makam ve mevkilerde olursanız olun bir amirin, yöneticinin vatandaşlarla iç içe olması gerektiğini düşünüyoruz. İnsanların sorunlarını anlayamayan, bizlerin sorunlarını bizlerin dilinden dinlemeyen bir yöneticide önemli bir eksiklik olduğunu düşünüyoruz, diyen esnaf vatandaşlar açık konuşmak gerekirse bu konuda esnaf olarak memnun olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Kaymakamımıza ziyaretlerinin devamını diler, görev sürecinde ilçemize güzel hizmetler, izler bırakması temennisiyle başarılar dileriz' diye konuştular.

Öte yandan İlçe sakinleri ve esnaflar İlçe kaymakamı Hidayet Sarı'dan İlçe de Toki tarafından ilçe de konutların yapılmasını talep ederlerken, esnafların düştüğü kriz ve sıkıntılara karşı Bakanlıkça Hani Kaymakamlığının projelerin uygulamaya kapandığını yetkili mercilerden konuya el atmalarını projelerin önünün açılmasını istiyoruz. Bu konuda başta il Valimiz, Başbakanımız ve Cumhur Başkanımız a Projelerin önünün açılması yönünde sesimizi duyurmak istiyoruz dediler.