29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetin Kuruluşunun 90. Yıl dönümü Hani ilçesinde Törenle kutlandı. Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı İlker Urgancı, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı, İlçe Emniyet Amir vekili Komiser Yardımcısı İsmail Çıraklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Duman, Daire müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören öncesi İlçe Kaymakamımız Hidayet Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. İstiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe kaymakamımız Sayın Hidayet Sarı yaptı. Kaymakamımız; Bugün Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıl dönümünü büyük bir mutluluk ve heyecanla kutlamaktayız. Huzur ve güven içinde güzel Hanimizde de bu günü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet milletimizin en büyük zenginliğidir. Görevimiz bu mirası korumak, yükseltmek ve gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet, şükranla anıyor, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Cumhuriyetimizin 90. Yılı Kutlu Olsun… dedi.