İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce GAP projesi kapsamında "Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 9 çiftçiye yüzde 70 hibeli olmak üzere chandler cinsi 1 250 ceviz fidanı dağıtıldı. Fidanlar toplam 140 dekar alana dikildi.
Kaymakam Tahir İğde, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdülaziz Alioğlu, ziraat mühendisleri ve teknik personellerle birlikte tesis edilen kapama ceviz bahçesini gezdi.
Bahçede fidan dikimi yapan İğde, üreticilerin geleneksel tarımdan vazgeçip modern tarıma yönelmesi gerektiğini söyledi. İlçe Tarım Müdürü Alioğlu:' Çiftçimizin her yönden kendini geliştirmesi ve farklı metotlar sayesinde en yüksek verimin alınması için gereken her türlü desteği vereceğiz. 'dedi.
Modern tarımda getirisi ve katma değeri yüksek ceviz gibi ürünler yetiştirilmesi gerektiğini anlatan İğde, bu bahçeyi tesis eden çiftçimizin diğerlerine örnek olması gerektiğini belirtti. Kaymakam İğde; İlçe Tarım Müdürlüğündeki ziraat mühendislerimizin çiftçilere modern tarımla ilgili her türlü teknik ve bilginin vereceğini belirtti.