Kaymakam Tahir İğde beraberinde bulunan İlçe Savcısı Fatih Ergül, İlçe Jandarma Komutanı Ersel Ezen, İlçe Emniyet Amir vekili Komiser Burak Yörübulut, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Lokman Koç, Halk Eğitim Müdürü A. Baki Üçdağ ile birlikte kitap dağıtım programına katıldı.
Hani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile ilçe genelinde eğitim gören 8. 11. ve12. sınıf öğrencileri için temin edilen konu anlatımlı, yaprak testi ve soru bankası içerikli kitapları öğrencilere ilçe Kaymakamı Tahir İğde dağıttı.
Sınavlara iyi çalışma konusunda öğrencilerden söz alan Kaymakam İğde:' En önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görebilmeleri için elimizden geldiğince gayret göstermeye çalışıyoruz. Zaman zaman okullarımıza yaptığımız ziyaretlerde eğitim şartlarını hassasiyetle değerlendiriyoruz. Öğrencilerin farklı eserlerden istifade etmeleri için ortaöğretim ve lise öğrencilerinin son sınıflarına yönelik kitap dağıtımı yaptık. Önümüzdeki dönemde TEOG ve YGS sınavlarına girecek olan öğrencilere dağıttığımız bu ilave kaynaklardan yararlanarak sınavlara hazırlanacak öğrencilerimizden başarı sözünü de almış olduk. İnşallah öğrencilerimizin başarı haberlerini duyacağız.' dedi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Lokman Koç da öğrencilere bir duyuru bayarak öğrencileri sevindirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce lise son sınıflara(12.) şartlı nakit yardımından faydalanan( herhangi bir sosyal güvencesi olmayan) öğrencilere yönelik 225 tl yardımda bulunulacağını bildirdi.
Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler Kaymakam İğde ve beraberinde gelen amirlere katkılarından dolayı teşekkür etti.