Kaymakam Tahir İğde, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Ergül, İlçe Emniyet Amiri Ufuktan Yıldız, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş çok sayıda mahalle sakini ile birlikte Kuyular Mahallesi'nde inşaatı devam eden camiyi ziyaret ettiler. Cami inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakam İğde çalışmalar hakkında İlçe Müftüsünden bilgiler aldı. İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş İnşaatı en kısa zamanda tamamlamak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirtti.
Cami yaklaşık 750 metrekare inşaat alanına sahip. 3 bin kişi kapasiteli ve üç katlı olarak yapılacak camide kız ve erkekler için Kur'an Kursu, imam evi yer alacak. Yapılacak olan caminin 6 kubbeli 2 minareden oluştuğunu belirten İlçe Müftüsü Ahmed Durmuş yaptığı konuşmanın devamında; "Peygamber Efendimiz (sav) 'Allah'ın yeryüzünde en sevdiği yerler mescitlerdir.' buyuruyor. Çünkü camiler ve mescitler Allah'ın emriyle inşa edilen Beytullah'ın birer şubesidir. Camiler Allah katında müminlerin takva ile yarıştığı yerlerdir. Camiler Allah'a samimi ibadetlerin yapıldığı yerlerdir. Kulun Allah'a en yakın olduğu secdelerin mekânı olan mescitler, nasıl insanın Rabbine olan bağlılığına şahitlik ediyorsa, mescitleri gören insanlar da o şehrin veya mahallenin kimlere ev sahipliği yaptığına şahitlik etmektedir. İslam dininin yayılması ve insanlar arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenmesi camilerden başlamıştır.
Kaymakam İğde cami inşaatı incelemesinden sonra Kuyular mahallesinde vefat eden bir vatandaşın taziyesini ziyaret etti. Aileye başsağlığı dileyen Kaymakam İğde mahalle sakinleriyle kahvehanede bir araya gelip, onlarla sohbet etti. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyerek Devletin imkanları elverdiğince elimizden gelen gayreti göstereceğiz temennisinde bulundu.