HANİ İLÇE KAYMAKAMI HİDAYET SARI,'KUTLUDOĞUM HAFTASI' MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI

Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Hazreti Peygamber'in milâdî doğum yıldönümü 'Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle mesaj yayımladı. Kaymakam Sarı, mesajında, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olduğunu belirterek, "Müslümanlar olarak, peygamberlerin sonuncusu, doğruluk ve ahlak timsali, Peygamberimiz Hz.Muhammed'i(sav) doğru anlamamız büyük önem taşıyor." dedi.

Kaymakam Sarı, mesajında, "Bu hafta, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i(sav) daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. Dünyanın birçok yerinde savaşın, terörün ve nefretin egemen olduğu, insanların hak, adalet ve barış içinde yaşama özlemlerinin had safhaya çıktığı günümüzde, O'nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, O'nu doğru anladığımız ve mesajlarını uyguladığımız zaman, bütün dünyada ve insanlık âleminde huzur ve barış egemen olacak, gelecek nesillere mutlu ve güzel bir dünya bırakılmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bütün dünyada; hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hakim olması temennisiyle kutlu doğum Haftamızın hayırlara vesile olmasını dilerim." diye görüş belirtti.

Öte yandan; Hani ilçe Müftüsü Ahmet Durmuş, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı'yı makamında ziyaret etti. Müftü Ahmet Durmuş, beraberinde müftülük personeli ile birlikte Kaymakam Hidayet Sarı'yı makamında ziyaret ederek, kutlu doğum haftası, kutlama etkinlikleri programı hakkında bilgiler vererek, günün anısına Kaymakam Sarı'ya gül ve kitap verdi. Hani ilçe Kaymakamı Hidayet Sarı, ziyaretlerinden dolayı Müftü Ahmet Durmuş'a teşekkür ederek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.