Hani Kaymakamı Hidayet Sarı tarafından desteklenen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün organize ettikleri; Kuran-ı Kerim Okuma, Hadis Ezberleme ve Ezan Okuma yarışmalarında dereceye girenlerden oluşan 28 kişilik öğrenci grubu ve ikisi idareci toplam 4 rehber öğretmen ile bir tur rehberi eşliğinde Bursa ve Çanakkale gezileri ile ödüllendirildiler. Gezi için tahsis edilen otobüs Hükümet Konağı bahçesinden öğrencilere nezaret edecek olan dört öğretmenle birlikte uğurlandı. Uğurlamaya Kaymakam Hidayet Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.
Öğrencilerin gezileri ile ilgili kısa açıklamalarda bulunan Hani Kaymakamı Hidayet Sarı:' Öncelikle öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi yolculuklar diliyorum. Geziye katılan öğrencilerin büyük bir bölümü ilk defa Çanakkale ve Bursa'yı gezme fırsatını bulacak. Ülkemiz için tarihi öneme sahip yerleri gezip, zor şartlar altında kazanılmış olan vatanın ne derece önem arz etmiş olduğunu bir kere daha anlamış olacaklar. Kazasız belasız gidip gelmelerini temenni ediyorum.' dedi.
Gezinin ilk gününde Bursa'yı gezecek olan grup, daha sonra rehber eşliğinde Asos, Truva, Antik kent, Aynalı Çarşı ve Çanakkale şehitliğini görme fırsatını yakalayıp, Çanakkale Zaferi'nin nasıl kazanıldığı ise öğrencilerin gözlerinde bir kez daha canlandırılacak. Çanakkale'yi rehberler eşliğinde gezme ve tanıma fırsatı yakalayacak olan Hanili öğrenciler üç günlük gezinin ardından Hani'ye dönecekler.