Hani Çok Programlı Anadolu Lisesinde (ÇPAL) yaşanan olaylara tepki öğrencilerden geldi. Öğrenciler arasında yaşanan sorunlara çözüm önerileri seminer eşliğinde misafirlere sunuldu.
Hani Çok Programlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler yaşanan şiddet olayları ve uyum sorunları, aynı okulda okuyan diğer öğrencilerin hazırlamış olduğu seminerle dile getirilip çözüm önerileri sunuldu. Sunumda; velilerden okulda yaşanan öğrenci kavgaları ve anlaşmazlıkların sebeplerinin araştırılarak kavgaların önüne geçilmesi istendi.
Aile Destek Merkezi (ADEM) toplantı salonunda Hani Çok Programlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler tarafından eğitim semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere Kaymakam Tahir İğde, Cumhuriyet Savcısı Fatih Ergül, İlçe Hakimesi Zeynep Öner, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ersel Ezen, ilçe Emniyet Amir Vekili Komiser Burak Yörübulut, Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.
İlçe Kaymakamı İğde, seminere katılan ve sunum yapan tüm öğrencileri göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı tebrik etti. Özellikle lise çağındaki öğrencilerin öğretmen ve velilerden çok kendi akranı olan arkadaşlarını örnek almalarından dolayı yaşanan sorunlara yine akranlarından çözüm önerileri getirilmesi memnuniyet verici bir durum. Bu konuda velilerimizin de üzerine düşen görevleri yapmalarını temenni ederiz. Bu yüzden seminere katkısı olan bütün öğrenci ve öğretmenlere teşekkür edip canı gönülden tebrik ettiğini belirtti.