Hani Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı sonu el işi sergisinin açılışı oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler tarafından 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında hazırlanan el işi ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün organize ettiği ve Hatuniye Medresesinde düzenlenen serginin açılışına Kaymakam Hidayet Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Tabur Komutanı Komando Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer Güner , Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
56 mesleki kursta 3 bin kursiyer eğitim gördü. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ , sergi açılışı öncesi yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Merkezi kurslarının önemine değinerek, "Giyim, el sanatları, biçki dikiş, trikotaj ilçe merkezi ve köylerde faaliyet gösteren İpek Halı kurslarına ait el emeği göz nuru olarak ortaya konulan eserleri sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halk eğitim olarak eğitim ve öğretim yılı başından itibaren merkez ve mahallelerde alan taraması yapılarak istekler doğrultusunda mesleki, sosyal-kültürel ve okuma-yazma kurslarının açılmasını sağladık. Bu kapsamda merkezimizde 56 mesleki kurs,75 sosyal ve kültürel kurs, 21 okuma-yazma kursu, 17 halı kursu açıldı. Bu kurslara 2.650 kadın 850 erkek olmak üzere toplam 3.500 kursiyer eğitim gördü. İlçe Merkezi Mahalle ve okullarında 37 merkezi sınavlara hazırlık kursunun açıldığını belirten Üçdağ, açılan kurslara toplam 800 öğrenci katıldı. Kurumlar arası işbirliği çerçevesinde gençlerimize yönelik meslek edinmeleri ve geçimlerini sağlayabilecek bir iş sahibi olmaları amacı ile mesleki kurslar açıldı. İlçede ayrıca Arıcılık sektörünün gelişmesi için açılan kurslara da 150 kişi katıldı'' diye konuştu. Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ, eskiden halk eğitim merkezi denildiği zaman akla sadece biçki-dikiş kurslarının geldiğini ifade ederek, şimdi ise halk eğitim merkezlerinin hayat boyu öğrenme merkezleri haline dönüştüğünü sözlerine ekledi.
Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı ise, kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru ürünlerin açılıp sergilenmesinden dolayı kursiyer, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti. "Gerçekten çok büyük emek harcanmış'' diyen Kaymakam Sarı, ''El emeği göz nuru ürünlerini kursiyerlerimiz gerçekten çok güzel bir çalışma yaparak sergilemiş. Meşakkat dolu el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesi ve yöresel el sanatlarının geleceğe taşınması önemli'' dedi. Tören sonrası Sergi alanında kursiyerler tarafından hazırlanan yöresel yemeklerin ikramı yapıldı. Davullu-Zurnalı yapılan sergi açılışında Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, İlçe Garnizon Komutanı Komando Tabur Komutanı Binbaşı Ersin Aslan ile protokol üyeleri Folklor ekibiyle birlikte halay çekti. Sergi sonrası Hani Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce , Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı ve Protokol üyelerine öğle yemeği verildi.