Afyon`un Dinar İlçesinde yapılan ve Türkiye`nin bütün bölgelerinden toplam 54 okulun katıldığı 8. Türkçe Şöleni`nde Gürbüz Ortaokulu büyük bir başarı elde etti. Aralarında İstanbul, İzmir, Ankara gibi Büyükşehirlerdeki Merkezi ve Özel okulların da katıldığı yarışmada Gürbüz Ortaokulundan Gülbahar ÇİÇEK, Merve YILDIZ, Furkan ŞIK 60 sorudan 53 soruyu doğru yaparak dereceye girdiler. Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer GÜNER,Gürbüz muhtarı Mehmet GÖGERCİN, Gürbüz Ortaokulu Müdürü Mehmet Salih ÇELİK ve Türkçe öğretmeni Sabri AKMAN İlçe Hani Kaymakamı Hidayet SARI' yı makamında ziyaret ettiler.

Makamda gerçekleşen ziyarette Kaymakam SARI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. İlçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

Kaymakam SARI ; öğrencilerin bu başarılarında katkıları olan Gürbüz Ortaokulu Müdürü Mehmet Salih ÇELİK ve Türkçe öğretmeni Sabri AKMAN' ı tebrik etti. Öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.